Facebook
SK | EN

Tlačová správa

OpenJazzFest sa vracia na Zelenú vodu v podobe 11.ročníka obľúbeného jazzového openair festivalu.

21. apríla 2021, Bratislava/Nové Mesto nad Váhom

Priaznivci nielen jazzovej hudby sa tento rok predsa len dočkajú svojho obľúbeného festivalu. Na Zelenú vodu pri Novom Meste nad Váhom sa po troch rokoch vracia jazzový festival OpenJazzFest, ktorý sa už tradične bude konať na brehu jazera v prírodnom amfiteátri vo skvelej a takmer rodinnej atmosfére. „Som veľmi rád, že sa nám po 3 rokoch podaril aj vďaka podpore Fondu na podporu umenia a ostatných partnerov návrat nášho festivalu na Zelenú vodu„ konštatuje Tibor Zelenay, dramaturg a riaditeľ festivalu.

Ako je už u tohto festivalu zvykom, predstavia sa na ňom nové autorské projekty slovenských hudobníkov a zahraniční hostia, ktorí sa ešte nemali možnosť na Slovensku prezentovať, alebo nie tak často zavítajú do našej krajiny.

V piatok 23. júla odštartuje festival mladý slovenský klavirista a skladateľ Miloš Biháry so svojim projektom Jazz Funk Brothers Orchestra, ktorý získal ocenenia na domácich súťažiach a predstavila sa na mnohých hudobných festivaloch Hosťom projektu bude aj mladá talentovaná speváčka Vanessa Šarközi.

https://www.youtube.com/watch?v=ydJL9L3ruOI
https://milosbiharyjazzfunkbrothers.sk/
https://www.facebook.com/MilosBiharyJazzFunkBrothers/

 

Piatok bude aj dňom predstavenia a krstu nového projektu Majster a Margaréta, ktorý pripravila a skomponovala slovenská skladateľka a flautistka Sisa Michalidesová dvojnásobná držiteľka ceny Esprit za najlepší slovenský jazzový album a privedie so sebou na pódium naozaj hviezdne obsadenie. Okrem iných vystúpia klavirista Luboš Šrámek, gitarista Pavol Bereza, basgitarista Robert Vizvári a klávesák Peter Preložník. „Veľmi sa tomu teším, že sa Sisa opäť vráti po rokoch na náš festival a to hneď s čerstvým projektom, ktorý bude mať u nás premiéru “ dodáva Tibor Zelenay

https://www.youtube.com/watch?v=ARPZu6WvUSI
https://www.facebook.com/sisa.michalidesova

 

„Piatkový večer uzavrie prvý zahraničným hosť festivalu, ktorým bude maďarský gitarista Csaba Tóth Bagi, s ktorým som sa zoznámil, keď sprevádzal Al Di Meolu a prišiel k nám do klubu Blue Note“ pokračuje Tibor Zelenay. Tento famózny gitarista sa predstaví s projektom Balkan Union, v ktorom sa mixujú rôzne žánre od jazzu, cez funky, až po beboppy, všetko však v jednotnom jazyku balkánskej hudby , ktoré má vášeň, dušu a tradíciu.

https://www.facebook.com/CsabaTothBagiBalkanUnion
https://www.youtube.com/user/tbcsaba

 

Sobotu 24. júla bude otvárať opäť mladý slovenský supertalent, len 9 ročný Áron Hodek, s ktorým budú na pódiu okrem jeho brata, bubeníka Davida Hodeka, aj ďalší známi slovenskí hudobníci. Áron hrá na basgitare a napriek svojmu veku už má na konte spoluprácu a vystúpenia s takými legendami ako Doobie Powell či Richard Bona. Vystúpia s projektom Áron Hodek & jazz friends.

https://www.youtube.com/watch?v=gg4nWUycr7s
https://www.facebook.com/aronthebassist/
https://aronhodek.com/

 

Celý program festivalu predstavia organizátori do konca apríla vrátane ďalších zahraničných hostí, s ktorými aj vzhľadom na určité predpokladané obmedzenia v cestovaní cez hranice momentálne riešia logistiku. „Zostáva veriť, že sa situácia bude už len zlepšovať“ dodal na záver Tibor Zelenay.

OpenJazzFest počas predošlých ročníkov privítal viac ako 20 tisíc návštevníkov. Už tradične je miestom, kde sa stretávajú všetky generácie – od najstaršej generácie až po tú najmladšiu, všetci v dobrej pohode a krásnom prírodnom prostredí. Jedenásty ročník sa uskutoční 23.- 24. júla 2021, pričom brány festivalu so otvoria pre návštevníkov každý deň od 18:00 a koncertný program tradične od 19:00 hodiny. Počet vstupeniek bude vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu zatiaľ obmedzený, podľa vývoja a možností budú miesta doplnené.

Informácie a vstupenky:
https://www.openjazzfest.sk
https://www.ticketportal.sk

Facebook:
https://www.facebook.com/pages/Open-Jazz-Fest

Tibor Zelenay, riaditeľ a dramaturg festivalu
tibor.zelenay@openjazzfest.sk
+421 905 615 791

Generálny Partner

BlueNote

Reklamní partneri

Elimer Hornex Aset SOZA SKF

Hlavní reklamní partneri

ŠFRB Modra Nota

Hlavný mediálny partneri

Radio Slovensko

Špeciálna podpora

FPU

Mediálni partneri

Moja Muzika

Vstupenky

Tootoot BlueNote