Facebook
SK | EN

Tlačová správa

Po dvoch rokoch ožíva na Zelenej vode OpenJazzFest

29. 6. 2020, Nové Mesto nad Váhom

Priaznivci nielen jazzovej hudby tento rok môžu tešiť na festival , ktorý absentoval posledné dva roky v kalendári OpenAir podujatí. Už tradične sa bude konať na brehu jazera v prírodnom amfiteátri vo skvelej a takmer rodinnej atmosfére. „Snažíme sa navrátiť náš festival na Zelenú vodu napriek pandémii aj zlej ekonomickej atmosféry v spoločnosti. Bude to zrejme jediný jazzový letný festival na Slovensku, aj ke´d tentokrát v jednodňovej verzii, veríme, že nás naši diváci neopustili a prídu nás podporiť „ konštatuje Tibor Zelenay , dramaturg a riaditeľ festivalu.

Festival sa uskutoční v sobotu 25.júla od 19:00 hod, pričom brány amfiteátra svojim návštevníkom otvorí už o 18:00 hod.

Program otvorí skladateľka, aranžérka, herečka, klaviristka a flautistka Sisa Michalidesová so svojim projektom Colours of Solitude z ktorého vzniklo aj CD nahrávané v USA a Sisa ho na festivale aj pokrstí. Na projekte si zahralo veľa zahraničných hudobníkov, no z pochopiteľných dôvodov príde tentokrát na festival so slovenskou zostavou, čo ale určite neuberie na kvalite. Mená ako Peter Preložník – klávesy, Milo Suchomel – saxofón, či Martin Valihora sú toho zárukou.

https://www.facebook.com/sisa.michalidesova

„Prvým zahraničným hosťom bude maďarský gitarista Csaba Tóth Bagi, s ktorým som sa zoznámil, keď sprevádzal Al Di Meolu a prišiel k nám do klubu Blue Note“ pokračuje Tibor Zelenay. Tento famózny gitarista sa predstaví s projektom Balkan Union, v ktorom sa mixujú rôzne žánre od jazzu, cez funky, až po beboppy, všetko však v jednotnom jazyku balkánskej hudby , ktoré má vášeň, dušu a tradíciu.

https://www.facebook.com/CsabaTothBagiBalkanUnion
https://www.youtube.com/user/tbcsaba

Headlinerom večera bude hviezdny poľský hosť Wojtek Pilichowski. Je to basgitarista, skladateľ a producent. Od roku 1994 nahral 14 samostatných albumov vrátane troch živých nahrávok vydaných aj na DVD. Predal viac ako 100 000 kópií. Spolupracoval aj s mnohými špičkovými umelcami na ich projektoch a nahral viac ako 200 albumov, ktorých sa predalo viac ako 6 miliónov kópií. Mnoho rokov hrá na najvýznamnejších svetových festivaloch, vrátane Bass Player Live, Euro Bass Day v Taliansku a na mnohých ďalších. Bol ocenený mnohými oceneniami, z toho 16x za najlepšieho poľského bassgitaristu.

https://www.facebook.com/Wojtek.Pilichowski/
https://www.youtube.com/channel/UCpFzi6-Ex6G14l1aSPW2Dxw

Informácie a vstupenky:
http://www.openjazzfest.sk/sk
www.ticketportal.sk

Facebook:
https://www.facebook.com/Open-Jazz-Fest-121671191198869/

Generálny partner

Bolton

Hlavní reklamní partneri

THAUSNE BlueNote

Mediálni partneri

jazz.sk Rádio Piešťany 213 TV Piešťanský denník Nový Populár
 

Reklamní partneri

IZING Baumit Borovička Borec DOUBLEHEAD PRODUCTIONS SOZA Slovenská energetika, a.s. CS MTRADE Kúpele Piešťany Ropspol CARPE DIEM INVEST, s.r.o. Melicher Academy Sensus Quazar Elimer Techmontstav BA Stavmat stavebniny RealSTAV Západoslovenská energetika, a.s.
 

Gastropartneri

Heineken Bidvest
Kofola Vysoké pole

Vstupenky

Ticketportal
BlueNote