Facebook
SK | EN

Tlačová správa

OpenJazzFest uvádza prvé mená deviateho ročníka

5. 5. 2016, Bratislava / Nové Mesto nad Váhom

Priaznivci nielen jazzovej hudby sa aj tento rok môžu tešiť na festival , ktorý sa už tradične koná na brehu jazera v prírodnom amfiteátri vo skvelej a takmer rodinnej atmosfére. „Aj tento rok sme pripravili pre divákov pestrý program, neopozerané tváre a už tradične aj príjemnú atmosféru „ konštatuje Tibor Zelenay , dramaturg a riaditeľ festivalu.

Štart už tradične s víťazom súťaže mladých talentov Jazz Start Up

V piatok 22. Júla už tradične odštartuje festival víťaz súťaže mladých džezových talentov Jazz Start Up - triom skladateľa a klaviristu Valéra Mika v zostave s bassgitaristom Tamášom Belicom a bubeníkom Davidom Jurajom Rašim.

www.youtube.com/watch?v=6ig-FyhjuKI

Headlinerom prvého dňa vychádzajúca jazzová hviezda z USA - Sarah McKenzie

Mladá talentovaná speváčka, klaviristka a skladateľka, štipendistka prestížnej jazzovej školy Berklee College of Music, pôvodom z Austrálie už stihla za svoju krátku kariéru oslniť publikum nielen v Austrálii a USA , ale aj na významných festivaloch a pódiách v európskych mestách. Momentálne žije a pôsobí v USA a spolupracuje s jazzovými hviezdami ako je vibrafonista Ingrid Jensen, gitarista Hugh Stuckey, basista Alex Boneham, bubeník Marco Valeri, saxofonista Troy Roberts iní... Často je porovnávaná so slávnejšou a skúsenejšou hviezdou Dianou Krall, nielen pre jej ženský pôvab, ale hlavne pre jej charizmatický prejav a klavírnu virtuozitu na pódiu. „Veľmi sa tešíme tomu, že po prvý krát Sarah vystúpi na Slovensku práve na našom festivale“ dodáva Tibor Zelenay.

www.youtube.com/watch?v=-FPOpqZXqLk

Atraktívny hosť z Kolumbie

Juan García-Herreros, tiež známy pod umeleckým menom "Snežná sova", bol nominovaný na cenu Grammy a je to už v dnešnej dobe svetoznámy kolumbijský basgitarista, ktorý so svojim špeciálnym nástrojom, šesťpražcovou Contra basovou gitarou účinkoval so svetoznámymi hviezdami všetkých žánrov - vrátane niekoľkých víťazov a nominovaných na Grammy či Oscara. Za jeho vlastné kompozície a skladby bol ocenený na mnohých prestížnych podujatiach vrátane Svetového Music Award - Bronzová medaila inštrumentálnej hudby. „Jeho práca a virtuozita s Contra basovou gitarou bude určite nezabudnuteľným zážitkom pre našich divákov“ pokračuje riaditeľ festivalu.

www.youtube.com/watch?v=7aOH39IZe0s

Spolupráca v znamení V4 a sprievodná výstava karikatúr

„Som veľmi rád , že tento rok sme po dvojročnej pauze získali dôveru fondu V4 a budeme môcť predstaviť nie len hudobníkov a autorov z krajín V4 , ale súčasťou festivalu bude aj výstava karikatúr autorov z krajín Vyšegrádu pod názvom „KARIKATÚRA A JAZZ“ pokračuje v informáciách Tibor Zelenay, pričom Gestorom tejto výstavy je známy piešťanský karikaturista a taktiež veľký priaznivec jazzu Bohuš „Bobo“ Pernecký.

OpenJazzFest počas predošlých ročníkov privítal viac ako 20 tisíc návštevníkov. Už tradične je festival miestom, kde sa stretávajú všetky generácie – od najstaršej generácie až po tú najmladšiu, všetci v dobrej pohode a krásnom prírodnom prostredí. Deviaty ročník sa uskutoční 22.- 23. Júla 2016, pričom brány festivalu so otvoria pre návštevníkov každý deň od 17:30 hodiny, vernisáž výstavy začne od 18:00 a koncertný program tradične od 19:00 hodiny.

Informácie a vstupenky:
www.openjazzfest.sk/sk
www.ticketportal.sk

Facebook:
www.facebook.com/pages/Open-Jazz-Fest

Generálny partner

Bolton

Hlavní reklamní partneri

THAUSNE BlueNote

Mediálni partneri

jazz.sk Rádio Piešťany 213 TV Piešťanský denník Nový Populár
 

Reklamní partneri

IZING Baumit Borovička Borec DOUBLEHEAD PRODUCTIONS SOZA Slovenská energetika, a.s. CS MTRADE Kúpele Piešťany Ropspol CARPE DIEM INVEST, s.r.o. Melicher Academy Sensus Quazar Elimer Techmontstav BA Stavmat stavebniny RealSTAV Západoslovenská energetika, a.s.
 

Gastropartneri

Heineken Bidvest
Kofola Vysoké pole

Vstupenky

Ticketportal
BlueNote