Facebook
SK | EN

Tlačová správa

Open Jazz Fest 2014 odprezentuje viac ako jazz V jazzových rytmoch divokého balkánu a flamenca Michalidesovej, ale aj špičkový Mark Whitfield v sprievode AMC tria

7. 4. 2014, Zelená Voda / Bratislava

Zelená Voda/ Bratislava, 7. apríl 2014 – Siedmy ročník Open Jazz Festu ponúkne aj v tomto roku jazzovú špičku od 18. do 19.júla v areáli na Zelenej Vode. Dokazuje to aj odhaľovaním ďalších mien. Súčasne dáva priestor aj vynikajúcim a zároveň netradičným spojeniam. Legenda medzi jazzovými gitaristami Mark Whitfield v sprievode originálneho AMC tria a talentovaná Sisa Michalidesová so svojím novým projektom.

Sisa Michalidesová predstaví na festivale svoju farebnú jazzovú smršť pod názvom Expresie. Mladá hudobníčka sa narodila v roku 1983 v Bratislave, študovala na Konzervatóriu v Bratislave, flautu, špeciálnu kompozíciu herectvo. Už v tomto mladom veku sa stala uznávanou a často využívanou autorkou hudby a doteraz účinkovala na mnohých jazzových slovenských i medzinárodných festivaloch. Spájajú sa s ňou výrazy ako jazz a fusion. Sisa uprednostňuje len virtuóznych interpretov, medzi ktorými je rešpektovania aj ako flautistka. Poslucháč je pri nej súčasne vnášaný do jazzovej, vážnej hudby, scénických plôch a klavírnych skratiek, ktoré mu v rytmoch balkánu a flamenca nedajú priestor a dôvod analyzovať, kde sa práve nachádza.

Okrem Expresií boli úspešné aj jej ďalšie projekty 3 plus 1, Zimí kúzelníci či Sisa a sivý holub, Veľkí herci malým deťom I, II, III. Spolupracovala s Richardom Mullerom, Andrejom Šebanom, Oskarom Rózsom, Matúšom Jakabčicom, Ivetou Bartošovou, Ľuborom Priehradníkom, Robom Opatovským, Jiřím Stivínom, Adrienou Bartošovou a ďalšími. Ako herečka pôsobí v divadle Úsmev.
https://soundcloud.com/peter-preloznik/sets/expresie

Sisa Michalidesová - zostava:
Sisa Michalidesová – flauta, vokály, klávesy
Marian Ševčík - bicie
Juraj Griglák - basgitara
Peter Preložník – klávesy
Pavol Bereza – gitara
Milo Suchomel – saxofón
Samuel Hošek – spev
Hanka Gregušová – spev
Mária Kmeťková- harfa

Velikán a slovenskí originálni klasici

Ďalším spojením, ktoré sa predstaví v sobotu 19. júla bude AMC trio zo Slovenska, ktorých doplní gitarista z USA Mark Whitfield. Ten patrí k najlepším a najrenomovanejším svetovým jazzovým gitaristom. Jeho výnimočnosť spočíva v tom, že sa dokáže bezchybne pohybovať v akomkoľvek jazzovom žánri. Je vyhľadávaným gitaristom v mnohých hudobných projektoch a zoskupeniach. V poslednej dobe je známy aj vďaka účinkovaniu v David Mathews Band. Spolupracoval s takými velikánmi ako Dizzy Gillespie, Art Blakey, Herbie Hancock, Ray Charles, Sting, Diana Krall či Chris Botti.

Amc Trio je jedna z najvýraznejších slovenských jazzových formácií, prezentujúca sa vlastnou tvorbou postavenou na výrazných melódiách a kompozíciách presahujúcich rámec jazzu. Na slovenskej jazzovej scéne pôsobí od roku 1993 v zostave Peter Adamkovič (klavír), Martin Marinčák (kontrabas) a Stanislav Cvanciger (bicie). Amc Trio sa necháva inšpirovať prvkami klasickej, populárnej ale aj folklórnej hudby. Po prvom cd Thor-Iza natočilo dve cd (Soul Of The Mountain, Waiting For A Wolf) s vynikajúcim švédskym gitaristom Ulfom Wakeniusom. Na poslednom albume One Way Road To My Heart, ktoré vyšlo v marci v nemeckom vydavateľstve Moosicus hosťuje slávny trúbkar Randy Brecker a vyhrali s ním tento rok Radio Head Award. Overenú spoluprácu so svetovými menami odprezentujú na amfiteátri na Zelenej vode spoločne s Markom Whitfieldom.

AMC TRIO & MARK WHITFIELD - zostava:
Mark Whitfield - gitara /USA/
Peter Adamkovič – klavír
Martin Marinčák – kontrabas
Stanislav Cvanciger – bicie

Open Jazz Fest počas predošlých šiestich ročníkov privítal tisícky návštevníkov. Už tradične je miestom, kde sa stretávajú všetky generácie – od fanúšikov jazzu v pokročilom veku až po mladých. V tomto roku sa festival uskutoční 18.-19. júla, každý deň od 19:00.

Viac informácií nájdete na www.openjazzfest.sk
FB profil: www.facebook.com/pages/Open-Jazz-Fest/121671191198869
Vstupenky: www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19088 a v BLUE NOTE CLUBe www.bluenote.sk

Hlavní reklamní partneri

ŠFRB Modra Nota

Reklamní partneri

Elimer

Generálny Partner

BlueNote

Hlavný mediálny partneri

Radio Slovensko

Špeciálna podpora

FPU

Mediálni partneri

Moja Muzika

Vstupenky

Tootoot BlueNote