Facebook
SK | EN

Tlačová správa

Open Jazz Fest 2014 prezrádza prvé mená: Švédske trio Dirty Loops po prvýkrát na Slovensku!

13. 3. 2014, Zelená Voda / Bratislava

Jediný a najväčší jazzový open-air festival na Slovensku otvorí svoje brány po siedmykrát na Zelenej Vode. Open Jazz Fest už tradične charakterizuje kvalitná hudba a skvelí interpreti zo Slovenska, ale i zahraničia. Siedmy ročník festivalu už teraz prezrádza prvé mená účinkujúcich. Opäť je sa na čo tešiť!

Open Jazz Fest každoročne prináša široký záber jazzovej hudby pod holým nebom. V neopakovateľnej atmosfére prírodného amfiteátra na Zelenej Vode sa počas posledných ročníkov predstavili legendy ako Maceo Parker, Ulf Wakenius, Paul Jackson, Pee Wee Ellis či Billy Cobham. Ani tento rok nebude výnimkou a na pódiu sa postaví takmer 40 umelcov z desiatich krajín.

„Aj v nasledujúcom siedmom ročníku očakávam predovšetkým skvelú atmosféru v areáli pri jazere Zelená Voda. Naším cieľom je, aby sme zaujali čoraz viac mladých fanúšikov jazzu. Verím, že naše očakávania sa naplnia aj vďaka progresívnym headlinerom,“ hovorí riaditeľ Open Jazz Festu Tibor Zelenay.

Fanúšikovia sa už teraz môžu tešiť na švédsku kapelu Dirty Loops. Tú tvoria traja hudobníci – Jonah (spev, klávesy), Henrik (basgitara) a Aaron (bicie). Preslávili ich predovšetkým úpravy známych svetových hitov do virtuózneho "fusion" šatu. Trio vzniklo v roku 2009, no o rok neskôr zaujalo širokú verejnosť ich prevedenie hitu Just Dance, ktorý v originále naspievala Lady Gaga. Hneď potom si skupina zobrala na paškál aj Circus od Britney Spears, Rolling In The Deep od Adele či Baby Justina Biebera. Dirty Loops zaujali aj zahraničných producentov ako Desmond Child, Dallas Austin a Andreas Carlssson. Návštevníci zažijú pop music v zaujímavom jazzovom prevedení a perfektnom súznení s Johanovým veľkým hlasovým rozsahom a doplnenú o autorský repertoár. Ich bezkonkurenčné a majstrovské zvládnutie hudobných nástrojov a hlasu sú dnes raritou. Trio bude hrať na Slovensku po prvýkrát a zároveň predstaví svoj nový album Loopified.
https://www.youtube.com/watch?v=nsqh9jHkHlM
https://www.youtube.com/watch?v=nls1HtXQe8E

„Grand“ otvorenie
Festival odštartuje vo veľkom štýle, a to doslovne. Open Jazz fest 2014 otvorí swingová bigbandová formácia Swingless Jazz Ensemble z Nitry. Pôsobia v nej súčasní, ale i bývalí študenti základnej umeleckej školy. Skupina je charakteristická typickým nástrojovým obsadením big bandov minulého storočia. Swingless vychádza prevažne z repertoáru orchestra Counta Basieho, no zároveň sa snaží o štýlovú interpretáciu swingu v klasickom big bandovom prevedení. Slovenský big band je známy i v zahraničí – získali ocenenia i v Českej republike a Maďarsku. Najvýznamnejšími úspechmi orchestra boli Cena Hudobného Fondu za udržiavanie Big Bandovej tradície v roku 2008, Zlaté pásmo na 14.-tom a strieborné pásmo na 15.-tom ročníku Medzinárodného hudobného festivalu v Českej Kamenici v rokoch 2012 a 2013, platinové pásmo na súťaži Big Bandov v Budapešti. Zároveň je SJE aj víťazom súťaže Jazz Start Up 2013, ktorá vznikla zo spolupráce Open Jazz Festu a špecializovaného hudobného portálu Jazz.sk.
https://www.youtube.com/watch?v=AsMRQRs4OOA
https://www.youtube.com/watch?v=tTocBJvmviE

Open Jazz Fest počas predošlých šiestich ročníkov privítal viac ako 12tisíc návštevníkov. Už tradične je miestom, kde sa stretávajú všetky generácie fanúšikov nielen jazzu. V tomto roku sa festival uskutoční 18.-19. júla, každý deň od 19:00.

Viac informácií nájdete na www.openjazzfest.sk
FB profil: www.facebook.com/pages/Open-Jazz-Fest/121671191198869
Vstupenky: Ticketportal a v BLUE NOTE CLUBe www.bluenote.sk

Hlavní reklamní partneri

ŠFRB Modra Nota

Reklamní partneri

Elimer Hornex

Generálny Partner

BlueNote

Hlavný mediálny partneri

Radio Slovensko

Špeciálna podpora

FPU

Mediálni partneri

Moja Muzika

Vstupenky

Tootoot BlueNote