Facebook
SK | EN

Tlačová správa

Open Jazz Fest spustil predpredaj a predstavil ďalšie mená z line up–u festivalu

29. 5. 2013, Nové Mesto nad Váhom

Pre všetkých, ktorí už zažili nevšednú kombináciu letného vánku v tvári a dobrého jazzu pod holým nebom na brehu jazera, alebo si vedia predstaviť spojenie jazzového hudobného zážitku s dovolenkou a príjemne strávenými letnými dňami pri vode, prichádza Open Jazz Fest s dobrou správou – v piatok 10. mája spustil predpredaj lístkov na svoj už, v poradí šiesty ročník.

Open Jazz Fest ponúka každoročne celkovo osem hudobných vystúpení počas dvoch dní, pričom základným dramaturgickým východiskom je predstaviť publiku jazzovú hudbu v čo najširšom hudobnom zábere a ponímaní.

Festival sa zároveň rozhodol zverejniť ďalšie dve mená svojho dvojdňového line up – u. Na festivale vystúpi rakúsky hammond organista Raphael Wressnig a jeho sextet The Big Boogaloo Horns. Tento hudobník patrí k najlepším organistom sveta a sľubuje strhujúci zážitok zmesi funky, jazzu, soulu a blues.

Ďalším účinkujúcim bude Daniel Čačija Quintet, projekt mladého chorvátskeho speváka a jeho talentovaných súpútnikov z Grazskej univerzity. Quintet tvoria hudobníci z piatich krajín Európy a jeho vystúpením plní festival svoj dlhodobý záväzok dávať na festivalu priestor a šancu aj mladým perspektívnym hudobníkom na začiatku kariéry. Súčasťou tohto bandu je aj mladý slovenský gitarista Ľuboš Brtáň.

Raphael Wressnig & The Big Boogaloo Horns (AT, IT)

Raphael Wressnig rokmi vygeneroval z rôznych vplyvov a štýlov organovej hry v oblasti souljazzu sebevlastný, osobitý, výbušný ale napriek tomu elegantný štýl. Svojimi sýtymi groovmi medzi bluesom, jazzom, soulom a funky sa stal Wressnig symbolom komplexného moderného hráča na organ.

Wressnig sa v posledných rokoch vypracoval na jedného z najžiadanejších organistov medzinárodnej jazzovej a bluesovej scény. Popri spolupráci s velikánmi medzinárodnej scény realizuje už mnoho rokov turné s jeho vlastným "Organic Trio-m", kde modernými hudobnými prvkami vytvára explozívny zvuk dokonale organického tria. Jeho súčasný sextet ponúka od dynamického strhujúceho zvuku tutti, cez čistý zvuk dychovej sekcie až po virtuózne klenuté sóla. Zvuk kapelu vystihuje označenie "Vintagesound", resp. "neo-Retro" tradičného organového tria (+ gitara a bicie) obohateného o orchestrálny kontrapunkt trojčlennej dychovej sekcie.

(Raphael hrá na dynamický B3 hammond, impozantná je jeho vášeň spolu s jeho technikou a kreatívnou inteligenciou. Rafael je vysokovoltaické dynamo, ale tiež hudobník s prekvapujúcou delikátnosťou a sebareflexiou. Kľudne ho považujte za jedného z najlepších blues/jazz/soul-ových B-3 hráčov vôbec. Frank-John Hadley, Downbeat Magazine/USA)

http://www.youtube.com/watch?v=YNQ17OiDN9I

Daniel Cacija Quintet (SK, FIN, H, UKR, HR)

Ide o unikátny projekt spolužiakov z prestížnej univerzity v Grazi, ktorá vychováva vynikajúcich hudobníkov. Zaujímavý je tiež faktom, že je zložený z hudobníkov piatich národností. Jeho frontmanom je mladý chorvátsky jazzový spevák Daniel Čačija, čerstvý držiteľ ceny Downbeat Music Award 2013 ako najlepší jazzový vokálny sólista roka! Zároveň sa stal čerstvým sólistom Nemeckého národného jazzového orchestra. Zo sidemenov hodno vyzdvihnúť hlavne fínskeho klaviristu Tuoma Uusitala, ktorý v súčasnosti žije a úspešne pôsobí na newyorskej jazzovej scéne. No a samozrejme, zaujímavým želiezkom v ohni je náš mladý gitarový talent Ľuboš Brtáň... Pre úplnosť dopĺňame, že zvyšnými členmi quintetu sú Norbert Farkas - kontrabas (Maďarsko) a Oleg Markov - bicie (Ukraina).

http://www.youtube.com/watch?v=N8DBNaIEPB8
http://www.youtube.com/watch?v=LMv1ERzVFjc

Open Jazz Fest ktorý sa tohto roku koná 19. – 20. júla 2013 v amfiteátri, na pláži jazera Zelená voda ponúka vstupenky prostredníctvom sietí ticketportal, predpredaj.sk, na recepcii Jazz& Music restaurant Blue Note v Novom Meste nad Váhom, ako aj v bare Ardea priamo na Zelenej vode.

V predpredaji sú dvojdňové pernanentky v cene 20 €, lístky na mieste stoja 28 €. Deti do 12 rokov a ZŤP majú na festival vstup zdarma.

Generálny Partner

BlueNote

Reklamní partneri

Elimer Hornex Aset SOZA SKF

Hlavní reklamní partneri

ŠFRB Modra Nota

Hlavný mediálny partneri

Radio Slovensko

Špeciálna podpora

FPU

Mediálni partneri

Moja Muzika

Vstupenky

Tootoot BlueNote