Facebook
SK | EN

Tlačová správa

Open Jazz Fest skompletizoval a uzavrel svoju dramaturgiu ďalším skvelým menom.

15. 6. 2012, Nové Mesto nad Váhom

Letný jazzový festival pri jazere - Open Jazz Fest Zelená voda potvrdil, že po intenzívnych rokovaniach zaplnil aj posledné voľné okienko vo svojej bohatej a rozmanitej dramaturgii.

Na záver piatkového večera vystúpi hviezda mladej rakúskej jazzovej generácie, klavirista a perkusionista David Helbock, čerstvo ocenený prestížnou rakúskou cenou „Outstanding Artist Award“. Vystúpi v rámci quarteta, ktorý umelec vytvoril špeciálne na objednávku festivalu a spojil v ňom dva zo svojich nesmierne úspešných projektov, s ktorými sa nedávno predstavil pred takmer 15000 divákmi na najväčších festivaloch v Latinskej Amerike. V rámci quarteta sa predstavia David Helbock/piano, Simon Frick/ husle, Reinhold Schmölzer/bicie a Raphael Preuschl/bass, ukulele.

Open Jazz Fest prináša po oba festivalové dni dramaturgiu, ktorá predznamenáva, že neostane nič dlžný svojej povesti festivalu, ktorý Vás prevedie všetkými jazzovými zákutiami od etno, jazzrocku, funky až po fusion a prvky tzv. novej hudby a autorského jazzu, navyše v interpretácii 38 hudobníkov z ôsmich krajín sveta :

Piatok:
Justin Echols (USA)
David Kollar Trio (SK, HU)
Zuzana Lapčíková Quintet (CZ)
David Helbock Quartet (A)

Sobota:
Pavol Bodnár & EccJazzional Band (SK)
Mo'Blow (D)
Marek Bałata Chopin Quintet (PL)
... a na záver sobotňajšieho večera sa ako headliner festivalu predstaví nekorunovaný kráľ jazzových bicích Billy Cobham (USA), ktorý sa so svojim sextetom vracia pred slovenské publikum po šiestich rokoch.

Pripomíname, že lístky na náš jediný slovenský openair jazzový festival je možné zakúpiť v sieti Ticketportal, ako aj priamo na mieste za rovnakú cenu. Jednodňový lístok stojí 15 €, dvojdňová permanentka Vás vyjde na 20 €.

Festival sa uskutoční 20. – 21. júla 2012 na Zelenej Vode pri Novom Meste nad Váhom.

Generálny partneri

Modra Nota BlueNote

Hlavní partneri

Nadácia SPP Západoslovenská energetika, a.s. MPL Stavro
 

Partneri

Elimer L Real

Hlavní mediálni partneri

rtvs Rádio Devín Rádio FM
 

Mediálni partneri

Rádio Piešťany Moja Muzika

Tento projekt bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia.

Fondom na podporu umenia